خانه / ارتباط مردمی / تعریف ارتباطات مردمی

تعریف ارتباطات مردمی

203 بازدید

عصر ارتباطات، تجارب گذشته مرکز و تجزیه و تحلیل شرایط بومی کشور باعث شد که ساختار قبلی ارتباط با سازمان ها از حالت نامه نگاری خارج شود. ساختار پیشین مورد بازبینی و مهندسی مجدد قرار گرفت و ساختار جدید ارتباطات مردمی با هدف تسهیل در برقراری ارتباط مردم با ارگان هایی همچون شرکت  گاز و آب و… نرم افزارهایی همچون سامانه ۱۳۷ (سامانه جامع ارتباط مردمی شهرداری)، سامانه ۱۹۴ (سامانه جامع امداد و حوادث شرکت گاز)، سامانه ۱۲۲ (سامانه جامع امداد و حوادث شرکت آب و فاضلاب شهری)، نرم افزار انتقادات و پیشنهادات و ده ها نرم افزار برای پیگیری مسائل، مشکلات و شکایات، بصورت شبکه‌ای و لایه‌ای در سطوح ملی، دستگاهی، استانی و شهرستانی طراحی و پیاده سازی شدند. این تغییرات باعث سهولت و روانی دسترسی مردم به ارگان های بزرگ، فرآیند پاسخگویی به مطالبات مردمی به سطوح پایین تر (شهرستان، استان) نفوض پیدا کرد.

کاربرد نرم افزارهای ارتباط مردمی

جهت ایجاد کانال ارتباطی بین شهروندان و شرکت ها و سازمان های خدماتی و امدادی، تلفن های سه یا چهار رقمی به آنها اختصاص داده شده. یکی از این شماره تلفن ها شماره ۱۳۷ می باشد. این شماره جهت ارتباط شهروندان با شهرداری ها اختصاص داده شده و بعضی از شهرداری ها نیز جهت ثبت درخواست های شهروندان و رسیدگی به آنها اقدام به راه اندازی سامانه ۱۳۷ کرده اند. یکی از پیشرفته ترین نرم افزار ارتباط مردمی شهرداری ها نرم افزار ۱۳۷ اندیشه به شمار می رود که در شهرهای بزرگی همچون اصفهان ، رشت و کرمان، لرستان و ده ها شهر دیگر راه اندازی شده است.

مزایای نرم افزارهای ارتباط مردمی در سطح کشوری

هر چند برقراری ارتباط چهره به چهره در روند بررسی مطالبات مردمی تاثیر بسیار زیادی دارد اما به دلیل سختی ها و پیچیدگی های زندگی امروزی و تحولات چشمگیر و ارتباطات و ساخته شدن کانالهای ارتباطاتی متنوع و کم هزینه و تعداد درخواست های مردمی دیگر نمی توان برای بررسی مطالبات مردمی از روش چهره به چهره استفاه نمود. مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ با تغییر ساختار ارتباطات مردمی در سطح استانی و حتی کشوری تحولی عظیم را در برقراری کمی و کیفی ارتباطات ایجاد کرده است.

 

 

۲۰۳ بازدید

همچنین ببینید

انواع crm

CRM به مجموعه نرم افزارها یا خدماتی می گویند که به فرایند بازاریابی، فروش و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *