خانه / اطلاعات جغرافیایی(GIS) / جلوگیری از سرقت خودرو با ردیاب خودرو

جلوگیری از سرقت خودرو با ردیاب خودرو

176 بازدید

هنگامی که بحث در مورد GPS می شود ذهن شما بلافاصله به یاد رانندگانی می افتد که از یک مکان به مکان دیگر بدون گم شدن سفر می کنند. اما از این دستگاه می توان برای ردیابی خودرو و یا حتی شخص هم استفاده کرد و از سرقت وسایل نقلیه هم مطلع شد.

کاربردهای GPS

سیستم ردیابی GPS کاربردهای مختلفی دارد. والدین از آن برای نظارت بر عادات رانندگی نوجوانان و یا سازمان های انتظامی از آن برای ردیابی جنایتکاران استفاده می کنند و یا حتی موسسات مالی از سامانه ردیاب خودرو برای مدیریت سفرهای ماشین های حمل پول استفاده می کنند.

نقص حریم خصوصی توسط GPS

علیرغم مزایای آن، سیستم gps خودرو دارای توانایی نقض حقوق فرد برای حفظ حریم شخصی است. اگر شما دقیقا به ویژگی های ردیاب خودرو GPS نگاه کنید، متوجه خواهید شد که قابلیت های آن تقریبا شبیه دستگاه های الکترونیکی برای تماشای مجرمان محکوم شده است. نقض حریم خصوصی یکی از معایب دستگاه های GPS به شمار می رود. اما والدین حق استفاده از ردیابی GPS را در اتومبیل برای شناخت محل فرزندان خود دارند. از آنجا که دستگاه ردیابی اطلاعات مربوط به مکان فعلی کاربر، رفتار رانندگی آن، مسیری را که ماشین به آن سفر کرده است را در خود ذخیره می کند، می تواند حریم شخصی را نقض کند.

چگونه GPS می تواند از خودروی ما محافظت کند؟

سیستم خودکار GPS خودرو می تواند به عنوان یک ابزار برای حفاظت از اموال شخصی استفاده شود. سیستم GPS در وسایل نقلیه می تواند به محافظت از اتومبیل در برابر دزدان کمک کند. استفاده از ردیاب خودرو در دنیای امروزی بسیار مهم بوده و به شما کمک می کند که در هر نقطه و هر زمان، از مکان وسیله نقلیه خود مطلع شوید.

منبع: trackimo.com

۱۷۶ بازدید

همچنین ببینید

ردیاب خودرو تلتونیکا مدل fmb920

جی پی اس Teltonika FMB920 ماژول ردیابی در لحظه با قابلیت اتصال GNSS ،GSM و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *