خانه / اطلاعات جغرافیایی(GIS) / ردیاب شخصی چیست

ردیاب شخصی چیست

252 بازدید

ردیاب شخصی GNSS یک ویژگی محصول است که به افراد اجازه می دهد تا توسط یک سیستم ردیابی شوند و بتوانند موقعیت خود را به سیستم های دیگر یا افراد منتقل کنند. از ردیاب شخصی می توان برای ردیابی اشیاء یا حیوانات نیز کرد. ردیاب شخصی با اتصال به یک دستگاه GNSS به هدف ردیابی (شخص، شی یا حیوان) کار می کند. دستگاه GNSS اطلاعات موقعیت یابی را با استفاده از ابزار ارتباطی مستقل که معمولا شبکه های تلفن همراه یا SMS هستند با اتصال به اینترنت به سرور منتقل می کند.

ردیاب های شخصی یک روند در حال ظهور هستند که توسط تلفن های هوشمند محبوب با GNSS داخلی ساخته شده‌اند.

ردیاب شخصی برای چه کسانی مناسب است؟

ردیابی فردی شامل نظارت بر اطفال، نوزادان تازه متولد شده در مهد کودک بیمارستان و بستگان سالخورده از رایج ترین اهداف استفاده از این محصولات هستند. سامانه های ردیابی برای کنترل جرم، ردیابی حیوانات خانگی و ردیابی حیات وحش از دیگر کاربردهای دستگاه های ردیاب شخصی هستند.

دستگاه ردیاب شخصی چگونه کار می کند

دستگاه های ردیابی شخصی (GNSS) اطلاعات مربوط به مکان و یک شناسه منحصر به فرد را  با استفاده از شبکه GSM  به یک سرور با انتقال می دهد که امکان ردیابی وسیع را فراهم می کند. این مختصات برای تعیین محل دستگاه استفاده می گردد و مکان را بر روی یک سرویس نقشه ای ب نمایش درمی‌آورد.

امکانات ردیاب های شخصی

ردیاب های شخصی پیشرفته می توانند سرعت و موقعیت و زمان شی مورد ردیابی را نیر ارسال کنند. همچنین از این دستگاهها می توان برای مقاصد پزشکی نیز استفاده کر تا از ضربان قلب و یا فشار خون شخص بیمار اطلاع پیدا کرد.  تعریف geofence یکی دیگر از امکانات پیشرفته ردیال های شخصی می باشد. از این ویژگی می‌توان برای تعریف موقعیت های مجازی که شخص یا شی مورد ردیابی می تواند در آن حضور داشته باشد.

مترجم: بهزاد ازند

منبع: https://gssc.esa.int/navipedia

به شما توصیه می کنم مطالاب زیر را هم مطالعه کنید:

gps خودرو

بهترین مدل ردیاب خودرو

ردیاب ماهواره ای خودرو

۲۵۲ بازدید

همچنین ببینید

ردیاب خودرو تلتونیکا مدل fmb920

جی پی اس Teltonika FMB920 ماژول ردیابی در لحظه با قابلیت اتصال GNSS ،GSM و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *