خانه / اطلاعات جغرافیایی(GIS) / مزایای استفاده از جی پی اس

مزایای استفاده از جی پی اس

209 بازدید

به کمک ۲۴ ماهواره ای که به صورت شبکه برای gps در نظر گرفته شده اند، تقریبا می توان مکان هر نقطه از زمین را در هر ساعتی از شبانه روز پیدا کرد. در این مقاله شمار را با مزایای استفاده از gps آشنا خواهیم کرد.

چرا باید از GPS استفاده کنیم؟

صرفه جویی در مصرف سوخت

یکی از کارهایی که می توانید برای صرفه جویی سوخت انجام بدهید، استفاده از جی پی اس می باشد. چرا که با استفاده از ردیاب جی پی اس می توانید بهترین مسیر رسیدن به مقصد را انتخاب کنید.

استفاده از جی پی اس در سفر

با استفاده از GPS می توانید موقعیت سفر خود را تعیین کرده و اطلاعاتی در مورد آب و هوای مبدا و مقصد سفر خود کسب کنید. یکی از مزایای مهم دستگاه جی پی اس اطلاع از دمای نقاط مختلف جهان می باشد. به همراه داشتن دستگاهی که جی پی دارد یکی از ملزومات یک سفر تفریجی می باشد. نمی توان تصور کرد که با خانواده به یک سفر تفریحی رفته اید و به خاطر نداشتن جی پی اس راه خود را برای بازدگشت گم کرده اید. با استفاده از جی پی اس به راحتی می توانید موقعیت کمپ خود را در نقشه تعیین نمایید.

در صنعت ماهی گیری

اگر به ماهیگیری علاقه دارید و یا خود ماهیگیر یا ملوان هستید، می توانید بعد از پیدا کردن بهترین مکان ماهیگری موقعیت آن را ذخیره کنید. تعیین موقعیت بهترین مکان ماهیکری از نظر اقتصادی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

حوزه پخش کالا

اگر در حوره پخش کالا مشغول به کار هستید، به راحتی با جی پی اس می توانید بهترین مسیر سفر به مقصد را پیدا کرده و در کمترین زمان کالا را به مقصد برسانید. شرکت های بزرگ پخش کالا برای این که بتوانند نظرات مشتریان خود را با ارسال سریعتر کالا و یا خدمات پس ار فروش بهتر جذب کنند، کارمندان خود را مجاب می کنند که از دستگاه های جی پی اس برای جهت یابی و رسیدن به مقصد استفاده کنند.

۲۰۹ بازدید

همچنین ببینید

ردیاب خودرو تلتونیکا مدل fmb920

جی پی اس Teltonika FMB920 ماژول ردیابی در لحظه با قابلیت اتصال GNSS ،GSM و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *