خانه / اطلاعات جغرافیایی(GIS) / مزایای سامانه ردیاب خودرو برای سرویس مدارس

مزایای سامانه ردیاب خودرو برای سرویس مدارس

194 بازدید

سامانه ردیاب خودرو یکی از محصولات بزرگ نرم افزاری شرکت رایان اندیشه نصر در حوزه حمل و نقل می باشد. در این مقاله از سری مقاله های کاربرد سامانه ردیاب خودرو به سراغ سرویس مدارس رفته ایم.

چرا باید از سامانه ردیاب خودرو برای سرویس مدارس استفاده کنیم ؟

ایمنی کارکنان و مسافران سرویس مدارس

هنگام حمل دانش آموزان بین خانه و مدرسه، ایمنی حرف اول را می زند. با ردیابی GPS در زمان واقعی (real time)، مدیران ناوگان می توانند محل دقیق هر اتوبوس مدرسه در ناوگان خودرو را به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز رصد نمایند. مدیران ناوگان با دریافت هشدار خودکار اتوماتیک در مورد یک اتوبوس می توانند از بروز مشکلات بزرگی همچون رعایت نکردن سرعت مجاز، توقف در مکان های غیر مجاز نسبت به مسیرهای مجاز ثبت شده جلوگیری نمود.

نظارت بر فعالیت حرکتی سرویس مدارس

با استفاده از نرم افزار ردیابی GPS، می توان اطلاعاتی از زمان و مکان روشن شدن موتور خودرو، مکان و زمان آن کسب کرد. برای این که بتوان گزارش کاملی از روند کاری هر یک از خودروهای موجود در ناوگان مدارس گرفت، باید اطلاعات گرفته شده از GPS خودرو را در پایگاه داده سامانه ردیاب خودرو ذخیره نمود. با استفاده از اطلاعات گرفته شده از خودروها مانند سرعت، می توان با رانندگان خاطی برخورد نمود.

برنامه ریزی تعمیرات اتوبوس

برنامه ریزی هشدار تعمیر و نگهداری به طور منظم تاثیر بسیار زیادی بر سالم بودن وسایل نقلیه دارد و از توقف های بی جای ناشی از نقص فنی در موتور و یا پنجری خودرو جلوگیری می کند. نرم افزار ردیابی GPS، مدیران ناوگان را قادر می سازد تا قبل از بزرگ شدن مشکلات مسائل مربوطه را حل کنند. مسافت پیموده شده خودرو، زمان و ساعت روشن موتور تنها تعدادی از معیارهای موجود برای سفارشی کردن و مدیریت گزارش های سامانه ردیابی سرویس مدارس هستند.

در دسترس بودن رانندگان

با توجه به اطلاعات ارسالی از GPS خودرو به سامانه ردیاب می توان از در دسترس بودن راننده مطلع شد. کاهش ساعت کار، کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از مصارف شخصی از وسیله نقلیه از دیگر ویژگی های سامانه مدیریت ناوگان برای سرویس مدارس به شمار می رود.

۱۹۴ بازدید

همچنین ببینید

ردیاب خودرو تلتونیکا مدل fmb920

جی پی اس Teltonika FMB920 ماژول ردیابی در لحظه با قابلیت اتصال GNSS ،GSM و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *