خانه / ارتباط مردمی / سیستم حمل و نقل مدرسه

سیستم حمل و نقل مدرسه

سیستم حمل و نقل مدرسه

حمل و نقل مدرسه موضوع ویژه و مهمی برای جامعه است ، زیرا گروه سنی بسیار حساس را شامل می شود  و یکی از دغدغه های خانواده در شروع سال تحصیلی جدید است ..بنابراین ، طراحی مناسب و همچنین فراهم آوردن حداکثر ایمنی برای دانش آموزان ، اقدامات لازم برای عملکرد صحیح یک جامعه باید در نظر گرفته شود. در طی سالهای گذشته ، تحقیقات در این زمینه مورد توجه واقع شده است ، زیرا هدف آن شناسایی ویژگی های ویژه مؤثر بر سیستم حمل و نقل مدارس و تعیین عواملی است که به میزان قابل توجهی در سطح خدمات ارائه شده تأثیر می گذارد. مقاله حاضر با هدف بررسی عوامل کیفی تأثیرگذار بر خدمات سیستم حمل و نقل مدرسه است که توسط اتوبوس ها و خودرو های مدرسه انجام می شود. در مرحله اول و به منظور شناسایی این عوامل ، تحقیقات ادبیات بین المللی در مورد حمل و نقل مدارس انجام شده است که نشان می دهد اطلاعات مربوطه نه تکمیل شده و نه به اندازه کافی مستند شده است. ثانیاً و به منظور تعیین مهمترین فاکتورهای کیفی و ارزیابی سیستم حمل و نقل مدرسه موجود ، پرسشنامه ای برای والدین دانش آموزان دبیرستان های خصوصی در منطقه تسالونیکی انجام می شود. سرانجام ، نتیجه گیری از تحقیقات تجزیه و تحلیل می شود و عواملی که نیاز به پیشرفت در سیستم حمل و نقل مدرسه موجود دارند ، شناسایی می شوند. بعلاوه ، شاخص رضایت حمل و نقل مدرسه تخمین زده می شود و با استفاده از تحلیل رگرسیون خطی ، عوامل مؤثر بر آن تعیین می شود. تعریف شاخص رضایت بخش به بخش سیستم حمل و نقل مدارس اجازه می دهد تا اقدامات اولیه را برای اجرای اولویت بندی کند و تأثیر رضایت کاربر از این مداخلات را روشن کند.

رانندگان  سرویس مدارس بیش از عملگرهای وسایل نقلیه هستند . دانش آموزان اغلب آنها را دوست می دانند و والدین با ایمنی فرزندان خود به آنها اعتماد می کنند. در حالی که تحصیلات دانشگاهی برای این حرفه مورد نیاز نیست ، رانندگان اسرویس  مدرسه باید آموزش را کامل کرده و مجوزهای رانندگی تجاری و تاییدیه راننده سرویس مدارس را بدست آورند.

توضیحات شغلی راننده سرویس مدارس

رانندگان سرویس مدارس دانش آموزان را در ایستگاه های مسیرهای تعیین شده سوار و آنها را در مدرسه پیاده می کنند. آنها همچنین ممکن است دانش آموزان  را به رویدادهای خاص مانند اردو های تفریحی ببرند . رانندگان اتوبوس مدرسه معمولاً در طول سال تحصیلی به صورت نیمه وقت مشغول به کار هستند ، که غالباً در شیفت های صبح و  عصر کار می کنند. برخی از رانندگان مجاز به اتوبوس خود در خانه یا در مکانهای مناسب در ساعات خاموش هستند ، در حالی که برخی دیگر موظف هستند خودروها را به پایانه های اتوبوس برگردانند. آنها ممکن است وظایف دیگری را در مدرسه در وقت اضافی خود انجام دهند ، و این کار را به صورت نیمه وقت به عنوان سرایدار یا دستیاران کلاس انجام می دهند.

وظایف

رانندگان سرویس مدارس باید در هنگام حمل و نقل دانش آموزان به عوامل زیر توجه خاص نشان بدهند ، به ترافیک و شرایط آب و هوایی توجه داشته باشند. آنها باید با آزمایش ترمزها ، لاستیک ها و سایر اجزای آن اطمینان حاصل کنند که وسایل نقلیه آنها به درستی کار می کنند. رانندگان همچنین با اجرای قوانین رفتاری و پاسخگویی به شرایط اضطراری ، وظیفه حفظ محیط ایمن درون سرویس را بر عهده دارند. آنها باید میزان سوخت مورد استفاده ، تعداد دانش آموزان منتقل شده و مایل رانده شده را مرتباً رعایت کنند ، که معمولاً هر هفته آنها را به سرپرستان گزارش می دهند.

این در حالی است که رانندگان سرویس مدارس وظیفه بسیار مهمی دارند که شاید خودشان به آن به طور کامل واقف نباشند.

در زیر برخی از وظایف مهم و مسئولیت های رانندگان سرویس مدارس را می‌شماریم.

 

 1. مسئولیت ایمنی و سلامتی دانش آموزان در زمانی که سوارسرویس هستند، بر عهده شماست.

 

 1. در بیشتر کشورهای جهان رانندگان سرویس مدارس ، علاوه بر شرایط عمومی همه رانندگان ، ملزم به داشتن شرایط ویژه ای مانند صلاحیت اخلاقی هستند. همچنین خودروهای سرویس مدارس با طرح ، رنگ و یا آرم ویژه ای از سایر خودروها متمایز می شود تا رانندگان دیگر نیز رعایت این خودرو را بکنند.

 

 1. توجه و مراقبت از دانش آموزان در طول مسیر بر عهده شماست.

 

 1. از سلامت فنی وسیله نقلیه خود اطمینان داشته باشید.

 

 1. در هنگام سوار و پیاده شدن دانش آموزان ، به ویژه آنها که کوچک تر هستند ، صبر و حوصله داشته باشید

 

 

 1. دانش آموزان را در محل ایمن پیاده کنید.

 

 1. قبل از حرکت از بسته بودن در خودرو مطمئن شوید.

 

 1. رعایت نظم و زمان بندی در رفت و آمد باعث می شود که دانش آموزان با آرامش بیشتر برنامه درسی خود را شروع کنند.

 

 1. از کشیدن سیگار و خوردن تنقلات در هنگام کار خودداری کنید.

 

 1. با دانش آموزان و سایر رانندگان رفتار محترمانه داشته باشید.

 

 1. خودروی خود را تا هنگامی که دانش آموزان سوار هستند ، حتی برای یک لحظه هم ترک نکنید.

 

 1. تجربه و سابقه اجرایی در امر پیمانکاری سرویس مدرسه و زمینه کار.

 

 1. حسن سابقه در فعالیتهای سابق و مشابه

 

 1. توان مالی.

 

 1. ماشین آلات آماده به کار و یا در دسترس.
 2. توان فنی و برنامه ریزی پیمانکار
 3. استفاده از ابزارهای کنترلی رانندگان مبتنی بر سیستم های اپلیکیشنی و ارائه گزارش کار کامل رانندگان بر اساس این اپلیکیشن ها
 4. علاوه بر موارد فوق موارد ذیل هم باید به گونه ای در تعیین امتیاز نهایی لحاظ شود:

 

  • رضایتنامه، تقدیرنامه، تشویق نامه، عدم نارضایتی در زمینه کارهای مشابه از کارفرمایان قبلی.

 

  • وضعیت فعالیتهای سابق از نظر فسخ قرارداد یا خاتمه پیمان و یا نداشتن سوء سابقه در امور سرویس دهی.

 

 1. رعایت بهداشت و تمیزی سرویس مدرسه .

 

موارد که در قسمت های بالا خواندید چکیده ای از وظایف رانندگان سرویس مدارس بوده ونحوه عمل کرد آن ها که در سراسر   جهان همه رانندگان که وظیفه مهمی در قبال دانش آموزان دارند.

 

 

اگر یک ناوگان سرویس  مدرسه مجهز به وسایل جی پی اس  باشد ، محله های مدرسه می توانند برنامه ها و خدمات متفاوتی را برای مکان اتوبوس مدرسه خریداری کنند. آنها برای ایجاد ردیابی جی پی اس در زمان واقعی و همچنین مزایای دیگر ، با اتصال با دستگاه های جی پی اس نصب شده در داخل وسایل نقلیه کار می کنند. اکثر راه حل ها ، اعلان های ایمیل و فشار را ارائه می دهند ، برنامه های تلفن همراه برای والدین می دانند چه موقع اتوبوس وارد خواهد شد ، و همچنین گزینه هایی برای ردیابی دانش آموزان هنگام ورود و خروج اتوبوس از طریق RFID و بارکد خوان ها. همچنین ، کلیه سرویس ها ابزاری برای ردیابی اتوبوس ها از طریق رایانه فراهم می کنند و هر دو برنامه رایانه ای و تلفن همراه می توانند موقعیت مکانی اتوبوس ها را روی نقشه ها در زمان واقعی نشان دهند.

 

این مهم است:

بنابراین ، بگذارید دوباره مهمترین قسمت ها را مرور کنیم. خدماتی وجود دارد که ردیابی ناوگان جی پی اس را برای سرویس های مدرسه ارائه می دهد و سیستم عامل هایی وجود دارد که نرم افزار تخصصی برای اشتراک گذاری مکان سرویس مدرسه را ارائه می دهند. در حالی که خدمات ردیابی ناوگان جی پی اس همچنین می تواند خدمات ردیابی را برای مدرسه و والدین ارائه دهد ، سکوی تخصصی وجود دارد که خدمات اشتراک گذاری مکان را با بسیاری از ویژگی های اضافی ارائه می دهد.

یک راه حل ردیابی  سرویس مدرسه متمرکز بر امنیت است که با برنامه موبایل در دسترس است و در Android و iOS است.

همچنین ببینید

GPS چگونه کار می کند؟

اصل کلی در مورد GPS مقیاس مسافت (یا دامنه) بین ماهواره ها و دریافت کننده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *