سامانه اطلاعات بازار املاک ایران (اچ وی)

سامانه املاک و مستغلات - رایان اندیشه نصر

پس از راه‌اندازي سامانه ثبت معاملات املاك و مستغلات كشور(www.iranamlaak.ir) كه با هدف ساماندهي بازار خريد و فروش و اجاره مسكن و شفاف‌سازی اطلاعات اين بخش و پس از تصويب در جلسه شوراي عالي مسكن كشور، توسط يكي از شركتهاي زيرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت (بازرگاني سابق) توليد و از سال 1388 بتدريج براي شهر تهران و كل كشور توسعه يافت. معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي نيز با توجه به وظايف ذاتي خود در زمينه رصد و شفاف‌سازي بازار مسكن، اقدام به مكان‌مرجع نمودن اطلاعات موجود سامانه يادشده نموده و در تابستان سال 1391سامانه اطلاعات بازار املاك ايران را با آدرس اينترنتي hmi.mrud.ir جهت استفاده عموم مردم و آگهي از قيمت خريد و فروش و اجاره املاك مسكوني در نقاط مختلف شهر تهران راه‌اندازي نمود.

سامانه املاک

 

در اين سامانه كاربران مي‌توانند از طريق نقشه موجود شهر و يا با استفاده از ابزار كمكي طراحي شده موجود،‌ كليه اطلاعات مربوطه به مبايعه‌نامه‌ها و اجاره‌نامه‌هاي منعقد شده براي واحدهاي مسكوني محل مورد نظر را مشاهده نمايند.

اطلاعات اين سامانه بصورت منظم و خودكار، در پايان هر روز از بانك اطلاعاتي سامانه ثبت معاملات املاك و مستغلات كشور واكشي شده و لذا كاربران سامانه در هر زمان مي‌توانند از آخرين اطلاعات روز در اين زمينه بهره‌مند شوند. نكته مورد توجه اين است كه صحت اطلاعات اين سامانه تابع صحت اطلاعات سامانه ثبت معاملات املاك و مستغلات مي‌باشد.

 

تصویری از سامانه املاک

 

در فاز اول و با توجه به آماده بودن بسترهاي اطلاعاتي لازم در شهر تهران از جمله نقشه‌هاي شهري و همچنين پوشش سراسري اطلاعات كد پستي و …، اين سامانه براي شهر تهران راه‌اندازي شده است،‌ ليكن توسعه سامانه براي ساير كلان‌شهرها و نيز ساير مراكز استاني در دستور كار معاونت مسكن و ساختمان قرار گرفت و سامانه برای شهرهای اصفهان، رشت،یزد،زنجان،مشهد و شیراز نیز راه اندازی گردید.

بطور كلي در اين سامانه علاوه بر جستجو و مشاهده قيمت واقعي ثبت شده املاك مسكوني در هر منطقه، محله و بلوك مورد نظر، امكان جستجوي املاك فروخته شده و يا اجاره داده شده بر اساس قيمت دلخواه و نيز ساير پارامترهاي تاثيرگذار در قيمت نيز وجود دارد. بدين ترتيب كاربران مي‌توانند ليست املاك مسكوني معامله شده و يا اجاره شده كه قيمت و مشخصات آن متناسب  با توان مالي و دلخواه ايشان باشد را مشاهده نمايند.

 

مدیریت شهری و شهروندی و مدیریت ناوگان

Web GISاجاره ملکاملاک ایراناملاک و مستغلاتبازار املاک ایرانخرید ملکفروش ملکملک فروخته شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *